Novica

Udeležili smo se kongresa WeAreDevelopers 2019

  14. 06. 2019

Berlin, 6. – 7. junij 2019 – Tudi letos smo se udeležili kongresa WeAreDevelopers, največje razvijalske konference na svetu. Dogodka, ki je letos prvič potekal v Berlinu se je udeležilo preko 10.000 razvijalcev in IT strokovnjakov iz celega sveta.

Vodilno temo »People - Code - Future« so predstavili pionirji iz področja tehnologije, razvijalci in vodili IT eksperti z več kot 200 predavanji, delavnicami in paneli na desetih različnih odrih. Poudarek je bil na aktualnih temah iz tehnološke industrije, razvijalskega okolja in širše družbe. Dogodek je otvoril šahovski velemojster, govornik in avtor knjige – Globoko razmišljanje: kjer se strojna inteligenca konča in človeška ustvarjalnost začne, Garry Kasparov, ki je navdušil tudi našo ekipo.

Mikrocop na kongresu WeAreDevelopers 2019 v Berlinu 

Pod krovnim motom je beseda tekla o petih področjih: Constructing Worlds (Front- in Backend, Cloud), Controlling Complexity (Security, DevOps, Quality Engineering), Applying Disruption (KI, Blockchain), Unchaining Engineering (IoT, Robotics, AR/VR/XR, Mobility) in Coding Society (Ethisc, Education, Corporate Responsibility).

Umetna vs. človeška inteligenca

Omenjeni naslov knjige je bil rdeča nit konference, saj človeški faktor ostaja nepogrešljiv člen pri digitalni transformacij podjetij. Človeški faktor predstavlja enega izmed ključnih dejavnikov uspešnosti digitalizacije, kar pri našem poslovanju ugotavljamo tudi sami. Dolgoročno nas umetna inteligenca vsekakor ne bo nadomestila, ampak jo bomo s človeško ustvarjalnostjo okrepili, izboljšali in uporabili predvsem sebi v prid.

Največji kongres za razvijalce WeAreDevelopers 2019


Vtisi naše ekipe razvijalcev

»V spominu so mi ostali predvsem karizmatični govorci, ki so prepričali s svojo energijo in strastjo. Zelo zanimivo je bilo predavanje s področja mutacijskega testiranja (Mutation Testing), ki je govorilo o kvalitetnem avtomatskem testiranju programske kode. Največja zanimivost: predavatelj je bil 17 letnik.«  -- Rok

»Všeč mi je bilo predavanje o neuro-tehnologiji, kjer so med drugim predstavili tudi projekt skupine študentov, ki je izdelala invalidski voziček, ki je ga je mogoče upravljati z močjo misli.«  -- Mirko

»Najbolj všeč mi je bilo predavanje John Romera, ki je svetovno priznan, kot eden najboljših  oblikovalcev iger in ima za sabo več kot 130 izdanih iger. Z njegovimi igrami sem odraščal, zato je bilo srečanje z njim zelo posebno. Kupil sem njegovo knjigo, na katero se je tudi podpisal.«  -- Kristjan

»V spomin se mi je najbolj vtisnil slavni šahist Garry Kasparov. Karizmatično je predstavil svojo preteklost in borbo z umetno inteligenco "Deep blue". Ko je moral končno priznati premoč računalniku, pa nam je razložil, da to ni naša zamenjava, temveč način za izboljšanje življenja.« -- Marko

 John Romero in Kristjan Bajuk iz podjetja Mikrocop

 

V Mikrocop-u se zavedamo pomembnosti učenja na posameznih področjih razvoja. Kongres WeAreDevelopers predstavlja eno izmed najboljših stičišč, ki omogoča spoznavanje novih trendov in tehnologij, medsebojno izmenjavo mnenj in izkušenj s pionirji in strokovnjaki iz svetovne IT scene. Naslednje leto se nam lahko pridružiš tudi ti - preveri prosta delovna mesta.


Nazaj